Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Oznacz wszystkie fora jako przeczytane Zobacz posty nieprzeczytane Użytkownicy Grupy Profil Zaloguj

Krokmania - Gry Muzyczne Strona Główna » GRY TANECZNE » Gry Taneczne » DDR na konwentach - pytanie
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
LadyA  
Beginner

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2015-05-11, 17:46   DDR na konwentach - pytanie

Hej :)
Mam takie pytanie - zastanawiamy się nad zorganizowaniem DDRów na naszym konwencie. Co innego jednak skakanie w domu, a co innego oficjalnie.

I tu pytanie do Was - jak wygląda sprawa legalności piosenek na stepmanię? Można gdzieś coś legalnego dorwać, czy nie ma szans?

Ktoś coś wie? Bo niestety nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji :/
Ostatnio zmieniony przez LadyA 2015-05-13, 17:34, w całości zmieniany 1 raz  

john_reactor  
Heavy Stomper +

Województwo: Podlaskie
Wysłany: 2015-05-11, 22:10   

Legalnie się da, ale nie przy użyciu stepmanii.
Można np. zakupić którąś z oficjalnych edycji DDR na konsole.
Można też np. wynająć lub zakupić oryginalny automat do gry DDR. :D

LadyA  
Beginner

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2015-05-13, 18:43   

Niestety kupowanie specjalnie czegokolwiek nie wchodzi w grę XD Koszta by nas zjadły. W ostateczności zrezygnuje się z tego pomysłu, chociaż szkoda. Bo to zawsze dodatkowa atrakcja. Szczególnie, że posiadamy już maty.

Spieed  
Standard Jumper

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2015-05-26, 10:36   

Słuchaj z punktu mojego czyli uczestnika :) Od wielu lat skaczę na konwentach na matach DDR. Serio wygrałem sporo konkursów ale co zauważyłem. Jeśli ktoś organizował salę czy to Reactor czy Chmurek, nikt nigdy nie przywiązywał uwagi do piosenek i powiem ci dlaczego. Z reguły na konwentach korzysta się z oficjalnych paczek (DDR, ITG , Stepmixy czy AnimeMixy ), ale zdarzają się sytuację gdy ktoś przynosi swoje piosenki i chciałby je zaskakać. Owszem można je bez problemu dograć do komputera ale to już kwestia dogadania z właścicielem sprzętu czy taki krok poczyni. Jednak z doświadczenia wiem, że to iż do jakiejś piosenki są ułożone kroki to przecież nie twoja wina prawda ?? Druga kwestia, że przez te 6 lat bujania się po konwentach, nie zauważyłem ani razu problemu by ktoś czepiał się o piosenki jakie są zawarte właśnie w Stepmanii czy ITG. Co więcej ludzie właśnie skaczą głównie coś co znają, i to baaaa nie tylko skaczą a także śpiewają. Ponieważ na konwentach organizowane są także sale z Ultrastarem gdzie legalność piosenek jest taka sama jak i na stepmanii :) Tak więc jeśli masz sprzęt, chęci i trochę czasu to śmiało możesz spróbować swoich sił ;)

Krokmania - Gry Muzyczne Strona Główna » GRY TANECZNE » Gry Taneczne » DDR na konwentach - pytanie

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10