Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Oznacz wszystkie fora jako przeczytane Zobacz posty nieprzeczytane Użytkownicy Grupy Profil Zaloguj

Krokmania - Gry Muzyczne Strona Główna » ARCHIWUM » Stepmania / DDR / ITG » Wasze utworki » Hatebreed - Perseverance
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Wesoły PierożeK  
Beginner

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2008-02-09, 17:42   Hatebreed - Perseverance

Witam

Klikając sobie w stepmanii i słuchając techno-podobnej muzyki traciłem nerwy.. nie znosze tego gatunku ale cóż.. co mnie nie zabije to wzmocni. Tak dla odmiany szukałem rokowych simów ale też niewiele znalazłem, wiec postanowiłem zrobić swojego. No i tak zrobiłem swojego pierwszego sim'a. Jak na razie zrobiłem jeden stopień trudności, bo nie chce zaczynać następnego, skoro mogą już na początku być rażące błędy.

klik
Uwaga - to jest hardcore :P

Swoją droga jak wygląda sprawa własnosci takich simów? bądź co bądź to cudza piosenka, a info w regulaminie nie znalazłem.. śmiało można wrzucać kawałki?

john_reactor  
Heavy Stomper +

Województwo: Podlaskie
Wysłany: 2008-02-09, 20:13   

wiesz... ja cie bic nie bedę :mrgreen:

Wesoły PierożeK  
Beginner

Wysłany: 2008-02-09, 20:31   

Nie krępuj sie :P

Nikana  
Light Footer +

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2008-02-09, 22:46   

Na wstępie tylko powiem, że to tylko moja szczera opinia.

Wesoły PierożeK napisał/a:
bądź co bądź to cudza piosenka, a info w regulaminie nie znalazłem.. śmiało można wrzucać kawałki?

Tak, śmiało można tu wrzucać kawałki, tylko tak, jak zrobiłeś - piszesz wtedy i wykonawcę i tytuł ;]
Piosenka nie jest Twoja, ale kroki są Twoje - dlatego możesz powiedzieć, że sim jest Twój xD
Swoją drogą... nie wiem, czy jest jakakolwiek osoba na krokmanii, która podkładała kroki do swojej muzyki xD

Hm... tak na przyszość, jak dajesz nam sima, to nie dawaj w dwóch katalogach, tylko sam folder z piosenką. ;]

Jest niewielkie asynchro, ale jak zmienisz gap na 0,02 to powinno być lepiej.
Te holdy, jak np. w 100,23 sekundzie nie mam zielonego pojęcia do czego mogą być podkładane... nie pasują mi one.
Co do kroków... są zbyt monotonne... przynajmniej jak na mój gust - robienie tego samego ruchu przez pięć sekund, to zdecydowanie za długo... Tak się mówi, że: „co to jest pięć sekund”, ale to jest naprawdę nudne... Urozmaić je ;]
Nie ma dubblesteppingu - bardzo dobrze.
Początkowo widzę, że chyba chciałeś się w krokach uchwycić śpiewu, a dopiero potem przeszedłeś na gitarę, nie powiedziałabym, aby te przejście było zbyt dobrze zrobione, bo jest ono nagłe i to w momencie, gdy pojawia nam się powtórzony układ strzałek, jaki był dla śpiewu, który przy tym powtórzeniu nie pasuje już ani pod wokal, ani pod gitarę.
Następnie – w simie są pokazane „dwa” poziomy, mam tu na myśli, że masz ten sam układ strzałek na lighcie i standardzie. Pewnie chodzi o to, ze nie wiedziałeś, czy podciągnąć to pod jedno, czy drugie? Jedno zastrzeżenie, jeśli byś zdecydował się dać to na light, to przyjęło się, że na tym poziomie raczej się unika skoków na skosy.

Wesoły PierożeK  
Beginner

Wysłany: 2008-02-10, 00:05   

Na drugi raz bedzie w jednym katalogu.
No asynchro troche widziałem, ale za bardzo nie wiedziałem co z tym zrobić, dzięki za wskazówke.
No fakt, kroki sa monotonne, lepiej robić takie sety 10-20 strzałkowe? Tzn co poradzic wtedy jak piosenka jest monotonna i fragment sie powtarza w 2-3 miejscach, dajmy na to refren, wydaje mi sie ze refreny w strzałkach powinny być takie same, ale u mnie wyszła solówka jednolita :P
Co to jest doublestepping? Podwójne szybkie powtórzenie?
Dwa poziomy sa bo jeden dodałem i później nie wiedziałem jak go wykasować ^^

Dziękuje za obszerny komentarz

Słucha ktoś tutaj w ogole takiej muzyki i czy taka muzyka nadaje sie na mate? :p Nie mam maty, szarpie tylko na klawiaturze.

Nikana  
Light Footer +

Wysłany: 2008-02-10, 00:47   

wydaje mi sie ze refreny w strzałkach powinny być takie same

A niby dlaczego?XD Nie muszą być takie same ;]
Popatrz, jak Ty masz u siebie bodajrze taki moment (nie chce mi sie stepki wączać, więc mogłam tam trochę się pomylić), gdy strzałki lecą tak:
Kod:
<
  ^
<
  ^
itd.

To zamiast tego możesz dać tak:
Kod:
<
   >
 v
  ^

Chodzi mi o to, by ruchy się nie powielały, tylko były różnorodne, by osoba, która skacze na macie nie miała wrażenia, ze idzie sobie polną dróżką, tylko tańczyła po całej macie.

Co to jest doublestepping?

Doprowadzenie do tego, by osoba skacząca na macie była zmuszona nacisnąć dwa różniące się od siebie przyciski tą samą nogą, czyli np. <v^<> - jak sobie to w myślach przeanalizujesz, albo sobie powtórzysz te ruchy to zauważysz, że w tym momencie gracz stanie tyłem do ekranu i jeśli dalej poprowadzisz strzałki jak gdyby nigdy nic, to będzie to właśnie DS. Jedynie obroty pozwalają na to, by gracz przez chwilę był tyłem do monitora, ale to nie na poziomie light, jak już ;)

Ja to robię w ten sposób, że otwieram sobie plik SM i tam pod tymi początkowymi parametrami zapisują się potem poziomy i kroki, to po prostu kasuję poziom, który mi niepotrzebny razem z krokami, pod "#NOTES:" w trzeciej linijce jest napisany poziom.

Słucha ktoś tutaj w ogole takiej muzyki

No... np. ja xD

czy taka muzyka nadaje sie na mate?

Jeśli sim jest dobrze zrobiony, to każda muzyka się nadaje :P

Jeszcze jedno, jak dajesz sima, to na następny raz wykasuj niepotrzebne pliki OLD, bo tylko zabierają miejsce a niczego nie wnoszą ;] Wystarczy z plików tekstowych pliczek SM i ew. LRC jeśli dorabiałeś tekst ;]

Dziękuje za obszerny komentarz

NMZC ^_^
W razie czego zawsze możesz też zagadać na gg z jakimś pytaniem ;]

kabot  
Omega

Wysłany: 2008-02-10, 12:15   

Nikana napisał/a:

Ja to robię w ten sposób, że otwieram sobie plik SM i tam pod tymi początkowymi parametrami zapisują się potem poziomy i kroki, to po prostu kasuję poziom, który mi niepotrzebny razem z krokami, pod "#NOTES:" w trzeciej linijce jest napisany poziom.

Ojeja. Nisia - robisz to na około. W edytorze wybierasz piosenkę, ale jej nie włączasz. Tam, gzdie masz:
Kod:
Edit Existion

Zjeżdżasz na prawo i voila masz
Kod:
Delete Existing

Wygląda to tak:

Nikana  
Light Footer +

Wysłany: 2008-02-10, 14:02   

Dzięki kabociku ^__^
Jakoś nigdy wcześniej nie wpadłam na ten pomysł, by przeglądnąć tamte opcje xD

Krokmania - Gry Muzyczne Strona Główna » ARCHIWUM » Stepmania / DDR / ITG » Wasze utworki » Hatebreed - Perseverance

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9